Meer weten?
Wij helpen u graag
28 OKTOBER 2015, MAASTRICHT
Eind oktober gaat de samenwerking tussen Martha Flora en de openbare basisschool De Binnenstad van start. Scholieren van de basisschool bezoeken wekelijks de bewoners met dementie in de nabij gelegen beschermde leefomgeving van Martha Flora. Na de herfstvakantie zullen de eerste scholieren uit groep 7 een ochtend bij de buren in het Martha Flora huis in Maastricht doorbrengen. Elke maandag komen twee scholieren gezellige activiteiten ondernemen, zoals lezen, spelen, knutselen, muziek maken of zingen met de bewoners. Ook lunchen de scholieren met de bewoners, die uitkijken naar de komst van de 10-jarige scholieren.
De samenwerking beperkt zich niet tot het wekelijkse bezoeken van de bewoners van het Martha Flora huis. De bewoners zijn van harte welkom tijdens speciale evenementen op de basisschool, zoals de komst van Sinterklaas, het kerstfeest of carnaval. De bewoners van Martha Flora doen ook mee met activiteiten van de onderbouw, zoals het bakken van koekjes of een cake samen met de jongere scholieren.
Goed voor de ontwikkeling van bewoner met dementie en scholier
De samenwerking bevordert de sociale ontwikkeling van bewoners en scholieren. Zo maken kinderen vaak makkelijker een connectie met demente mensen, omdat zij ontmoetingen onbevangen in gaan. Het contact dat zij met de ouderen maken is uniek. De dementerende mensen gaan eerder sociale interacties aan in de omgeving van kinderen. Wetenschappelijk onderzoekt toont aan dat contact met kinderen op maar liefst 98% van de dementerende mensen een ontspannend effect heeft.
“Wij hebben al eerder ervaren dat contact met kinderen een positief effect heeft op onze bewoners. Kinderen maken zo makkelijk verbinding met onze bewoners. Dat is ontwapenend om te zien.” – Anke Lousberg, Locatiemanager Martha Flora Maastricht
“Als school stimuleren wij een brede ontwikkeling van onze leerlingen. Leren gebeurt niet alleen op school, maar ook daarbuiten. De samenwerking met Martha Flora draagt bij aan de sociale ontwikkeling van de kinderen van onze school.” – Désirée Jorissen, Directeur OBS Binnenstad
Martha Flora een van de acht Hemelbestormers in de zorg in Nederland. Lees hier het interview dat oprichter Marco Ouwehand gaf aan Skipr.
Verder lezenMartha Flora, het nieuwe particuliere zorgconcept in de dementiezorg, is sinds 27 juni jl. definitief de nieuwe eigenaar van het particuliere verpleeghuis in Lochem (voorheen Villa de Luchte). Al tijdens de overnamebesprekingen is Martha Flora in constructief overleg met de Inspectie voor de Gezondheidszorg begonnen met het opstellen en uitvoeren van de noodzakelijk verbeterplannen.
Verder lezenNieuw Martha Flora huis opent in april 2015. Marco Ouwehand, oprichter van Martha Flora, en Iris van Bennekom, directeur van Wilgaerden, hebben de papieren getekend waarmee de joint venture tussen beide partijen bezegeld is.
Verder lezenMartha Flora is in Maastricht gearriveerd. De aanbieder van particuliere dementiezorg heeft in de aanloop naar de opening van de nieuwbouw nabij het Calvarieklooster een unieke pop-up locatie geopend aan de Sint Pietersstraat. De begane grond van het verouderde zorgcentrum Molenhof is in korte tijd getransformeerd tot een Martha Flora-waardige leefomgeving voor mensen met dementie. Samen met zijn vader, die tevens de man van Martha Flora is, opende oprichter Marco Ouwehand zijn vijfde locatie in Nederland.
Verder lezen