Meer weten?
Wij helpen u graag
28 OKTOBER 2015, MAASTRICHT
Eind oktober gaat de samenwerking tussen Martha Flora en de openbare basisschool De Binnenstad van start. Scholieren van de basisschool bezoeken wekelijks de bewoners met dementie in de nabij gelegen beschermde leefomgeving van Martha Flora. Na de herfstvakantie zullen de eerste scholieren uit groep 7 een ochtend bij de buren in het Martha Flora huis in Maastricht doorbrengen. Elke maandag komen twee scholieren gezellige activiteiten ondernemen, zoals lezen, spelen, knutselen, muziek maken of zingen met de bewoners. Ook lunchen de scholieren met de bewoners, die uitkijken naar de komst van de 10-jarige scholieren.
De samenwerking beperkt zich niet tot het wekelijkse bezoeken van de bewoners van het Martha Flora huis. De bewoners zijn van harte welkom tijdens speciale evenementen op de basisschool, zoals de komst van Sinterklaas, het kerstfeest of carnaval. De bewoners van Martha Flora doen ook mee met activiteiten van de onderbouw, zoals het bakken van koekjes of een cake samen met de jongere scholieren.
Goed voor de ontwikkeling van bewoner met dementie en scholier
De samenwerking bevordert de sociale ontwikkeling van bewoners en scholieren. Zo maken kinderen vaak makkelijker een connectie met demente mensen, omdat zij ontmoetingen onbevangen in gaan. Het contact dat zij met de ouderen maken is uniek. De dementerende mensen gaan eerder sociale interacties aan in de omgeving van kinderen. Wetenschappelijk onderzoekt toont aan dat contact met kinderen op maar liefst 98% van de dementerende mensen een ontspannend effect heeft.
“Wij hebben al eerder ervaren dat contact met kinderen een positief effect heeft op onze bewoners. Kinderen maken zo makkelijk verbinding met onze bewoners. Dat is ontwapenend om te zien.” – Anke Lousberg, Locatiemanager Martha Flora Maastricht
“Als school stimuleren wij een brede ontwikkeling van onze leerlingen. Leren gebeurt niet alleen op school, maar ook daarbuiten. De samenwerking met Martha Flora draagt bij aan de sociale ontwikkeling van de kinderen van onze school.” – Désirée Jorissen, Directeur OBS Binnenstad
Op zaterdag 14 oktober is de onlangs aangelegde Jeu de Boulesbaan van Martha Flora Hoorn feestelijk geopend. Bewoners, familieleden, vrijwilligers én medewerkers van de locatie in Hoorn waren aanwezig om onder het genot van een Frans hapje en drankje de eerste ballen te gooien. De baan bevindt zich in het middelpunt van de prachtige ruime tuin tussen de monumentale bomen. Ook aan de toeschouwers is gedacht.
Verder lezenNieuw Martha Flora huis opent in april 2015. Marco Ouwehand, oprichter van Martha Flora, en Iris van Bennekom, directeur van Wilgaerden, hebben de papieren getekend waarmee de joint venture tussen beide partijen bezegeld is.
Verder lezenMartha Flora Twello is gevestigd in het historische landhuis Huize Wezeveld, aan de rand van Twello. Het landhuis is de afgelopen maanden getransformeerd tot een echt Martha Flora huis, een gespecialiseerde, beschermde leefomgeving voor mensen met dementie.
Verder lezenHet verbeteren van de zorg voor mensen met dementie begint bij het leren van èn leren over dementie. Op deze gedachte baseerde Marco Ouwehand het zorgconcept Martha Flora.
Verder lezen