Meer weten?
Wij helpen u graag
09 OKTOBER 2015, DEN HAAG
Martha Flora Den Haag en het Podium Bureau van het Koninklijk Conservatorium organiseren maandelijks een concert in de beschermde leefomgeving voor mensen met dementie. De muziek heeft een wonderlijke werking op de bewoners, maar ook de familie geniet. Juist dat maakt het concert tot een bijzonder groot succes.
Muzikanten met verschillende instrumenten spelen diverse muziekgenres tijdens de maandelijkse concerten. Zo heeft er al een aantal keer een solo optreden met klassieke gitaar plaatsgevonden en ook een duo optreden op de viola da gamba en de luit. Dit vindt plaatst in de Meander, de gemeenschappelijke leefomgeving van Martha Flora aan de Badhuisweg. Hier wordt bewoners een divers aanbod aan prikkels geboden. Muziek is daar één van.
Muziek geeft bewoners het gevoel er even ‘uit’ te zijn. Bewoners kunnen zich tijdens het concert ontspannen. De Meanderconcerten hebben ook een sociale rol, want niet alleen de bewoners, maar ook de familieleden genieten van het concert. Voor hen is het een toegankelijke en laagdrempelig moment om samen met hun dierbare te genieten.
“Het is altijd een genot om te zien welke reactie de muziek uitlokt. Tijdens onze familiedag hadden wij bijvoorbeeld twee jazzmuzikanten uitgenodigd. Deze muziek had een zeer activerende werking op de bewoners; er werd gedanst en meebewogen met de muziek. Zo zijn we langzaam aan het ontdekken welke muziek welk effect heeft bij welke bewoner en kunnen we de Meanderconcerten steeds meer laten aansluiten op de behoefte van de bewoners en de familie.” — Ellen van der Sluis, medewerker Welzijn van Martha Flora en tevens muziektherapeut
Established European specialist dementia care operator Martha Flora has joined forces with care sector development specialists Castleoak and operating partner Mike Parsons to create Martha Flora UK.
Verder lezenNa een langdurige verbouwing zal Martha Flora op 2 december in Haarlem haar deuren openen. De locatie aan de Helmlaan 10 is de afgelopen maanden getransformeerd tot een echt Martha Flora huis, een beschermde leefomgeving voor mensen met dementie.
Verder lezenUnieke samenwerking tussen Martha Flora en OBS de Binnenstad Maastricht. Eind oktober gaat de samenwerking tussen Martha Flora en de openbare basisschool De Binnenstad van start.
Verder lezenZorgorganisatie Martha Flora en Stichting Silviahemmet hebben onlangs een belangrijke en exclusieve samenwerkingsovereenkomst gesloten, waarbij Martha Flora de Zweedse opleidingen van Silviahemmet op het gebied van dementiezorg gaat aanbieden in Nederland. Om de samenwerking te bekrachtigen waren initiatiefnemer van Martha Flora Marco Ouwehand, bestuursvoorzitter van zorgverzekeraar CZ Wim van der Meeren en lid Raad van Bestuur van CbusineZ Joep de Groot vandaag te gast bij koningin Silvia van Zweden, oprichtster van Silviahemmet.
Verder lezen